městská doprava praha

SMS jízdenka – MHD Praha

SMS jízdenka – MHD Praha

ezdíte čas od času do Prahy a využíváte MHD? Nechce se Vám hledat trafika, nebo automat na jízdenky a potřebujete rychle cestovat? Nebo jste si jen zapomněli dobít Opencard? Pak právě pro Vás je určen tento článek, v němž se podíváme na populární SMS jízdenky. Jaké jsou její výhody a jak si ji mohu objednat?

Výhody SMS jízdenky

SMS jízdenka funguje v celém pásmu PID a funguje velmi jednoduše. Pošlete určitý kód na číslo DPP a obratem Vám přijde potvrzující SMS s informacemi, které, v případě kontroly revizorem, stačí ukázat jako platný doklad k cestování. Nic víc, nic míň. Její výhody jsou pak zřejmé – rychlost (SMS dorazí do několika minut, prakticky ihned), nemusíte nikde nic hledat a navíc šetříte naše lesy :)

A jak si jízdenku objednat?

Připravili jsme pro Vás jednoduchou tabulku, v níž najdete tvar SMS zprávy, druh jízdenky, kterou za svou SMS dostanete a na závěr i telefonní číslo, kam SMS odesílat.

Tvar SMS zprávy

Druh jízdného

DPT24 Jízdenka na 30 minut za 24 Kč
DPT32 Jízdenka na 90 minut za 32 Kč
DPT110 Jízdenka na 24 hodin za 110 Kč*
DPT310 Jízdenka na 72 hodin za 310 Kč*

Telefoní číslo – 902 06

Potvrzující SMS

Pokud si můžete všimnout, u dvou posledních SMS jsou hvězdičky – ty označují, že po Vás bude ještě vyžadována potvrzující SMS ve tvaru „Ano“ na stejné telefonní číslo 902 06. Toto opatření je z toho důvodu, aby nedošlo k nechtěnému odeslání SMS, přičemž byste potom přišli o velkou část kreditu.

Duplikát

Rovněž, pokud dojde k náhodnému smazání stále platné SMS, můžete získat duplikát za 3 Kč. Stačí odeslat SMS ve tvaru DPTA na číslo 900 06 03 a opět, přibližně do 2 minut, Vám přijde duplikát SMS, která je platná pro Vaše telefonní číslo. Duplikát pak opět musíte v případě kontroly ukázat revizorovi.

 

Reklamace SMS jízdenky

Může se stát, že Vám SMS jízdenka nedojde i když jste jí posílali. Normálně byste to neřešili, ale právě dneska na potvoru Vás chytl revizor a napařil mastnou pokutu. Co teď? Reklamujte svojí jízdenku přes formulář. Reklamace vyřizuje poskytovatel služby, společnost ERIKA, a.s..

Potvrzení o studiu

Pokud jste studentem a chcete uplatnit studentskou slevu, tak si musíte stáhnout potvrzení o studiu, vyplnit ho a přinést ho potvrzené od školy k přepážce DPP, kde se kupují jízdenky

Ztráty a nálezy

Děsí to téměř každého uživatele MHD, ale občas se to prostě stane a něco v MHD ztratíte. Co teď? Na koho se obrátit? Využijte kontaktní formulář přímo na stránkách DPP

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Odejít