městská doprava praha

Prahu pokryla ledovka, problémy mají chodci i autobusy MHD

Praha – Prahu dnes dopoledne pokryla ledovka. Led působil po 10:00 problémy chodcům, řidičům a autobusům MHD. Technická správa komunikací (TSK) vyslala do terénu veškerou techniku, řekla ČTK mluvčí společnosti Barbora Lišková. Také pražská záchranná služba má v terénu všechny sanitky. Podle informací na twitteru ZZS jen během jedné hodiny uklouzlo na ledu 21 chodců.

“Veškerá technika je v terénu,” řekla ČTK krátce po 11:00 Lišková. Všech 70 sypačů je v provozu od 9:00 na komunikacích takzvaného prvního pořadí, kdy TSK čistí nejdůležitější komunikace. Později přišly na řadu i zbylé silnice druhého a třetího pořadí. V provozu je i 51 strojů na uklízení ulic a stovky pracovníků, kteří uklízejí chodníky jak ručně, tak za pomoci strojů. Na informačních tabulích je pro řidiče výstraha před náledím. V případě ledovky má TSK povoleno sypat na komunikace kromě inertu i sůl.

Podle webu dopravního podniku problémy s ledovkou dolehly i na některé linky autobusů. Před 11:00 byly kvůli nesjízdným silnicím mimo provoz linky 124, 148, 172, 245 a 255.

Podle meteorologů by měly srážky k večeru ustávat.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Odejít